E-Ticaret Danışmanlığı

E-ticaret, kar amacı güden web sitelerin ana damarı olmaktadır. E-ticaret aslında en basit anlamıyla bildiğimiz ticaretin yani mal ve hizmet sunumunun sanal aleme taşınmasıdır. Böylece artık yaşadığımız bilişim çağında insanlar para akışını daha çok internet üzerinden sağlamaktadırlar. Bu para akışında web sitelerin etkisi de kaçınılmaz olmaktadır. Fakat Google arama motoru her e-ticaret şeklini kabul etmemektedir. Öncelikle bazı kriterlere tabi tutmakta ve siteleri böylece birbirinden ayırt etmektedir. Siteler de ne kadar güncel ve ne kadar gelişmiş olursa o kadar fazla tercih edilmekte ve karlılık oranı da o kadar artmaktadır. 

E-ticaret uzmanlığı da bu konuda profesyonel olan kişi ya da şirketlerin web site sahiplerini en iyi şekilde yönlendirmeye ve bu şekilde başarıya kısa yoldan ulaşmalarını sağlayan yöntemler uygulamaktadırlar. Web site sahipleri her zaman e-ticaret konusunda başarılı olamamaktadır. Çünkü bu konuda her gün değişen kriterler bulunmakta ve e-ticaret uzmanları bu konuyu yakından takip ederek kriterleri analiz etmektedirler. Böylece web site sahiplerinin anında ulaşamadıkları bilgilere daha çabuk ulaştıkları için başarıyı da kısa yoldan elde etmektedirler. Böylece e-ticaret danışmanlığı ortaya çıkmıştır. Bu danışmanlık, özellikle evrensel olmak isteyen ve kar amacı güden siteler için mutlaka sürekli olarak gerekli olmaktadır. Ancak bu şekilde siteler başarılarını kalıcı hale getirmektedirler. 

E-ticaret danışmanlığı ile küçük ayrıntılar hesaplanmakta ve bu hesaplamalar doğrultusunda web sitelerinin kendileri bir analize tabi tutulduktan sonra ne yapılması gerektiğine karar verilmekte ve sitenin eksikleri liste halinde çıkarılmaktadır. Ardından da sitenin e-ticaret puanı bazı uygulamalarla yükseltilmektedir. E-ticaret gerekliliği artık günümüz bilişim çağında bir gereklilik haline gelmiştir. Bu gereklilik sonucunda da e-ticaret danışmanlığı ortaya çıkmış bu sayede web site sahiplerini yönlendiren kişilerle başarı çok daha çabuk sağlanabilmektedir. Danışmanlık boyunca site sürekli olarak geliştirilmekte ve Google arama motorunun kriterlerine uyumlaştırılmaktadır. Böylece siteler belli kriterlerde birbiriyle yarışmaya devam etmekte ve bu sayede hem kendi karlılık oranları artırmakta hem de internet kullanıcılarının çok daha iyi ve gelişmiş sitelerdeki ticaretlerden faydalanmalarını sağlamaktadır.