Web Tasarım

web tasarımGünümüz bilişim çağında milyonlarca site ile karşı karşıya kalıyoruz. Bu siteler arasındaki rekabete de şahit oluyoruz. Rekabetin ilk adımı ise web tasarım oluyor. Web tasarımları ile siteler belli bir nitelik kazanıyorlar. Site içerisindeki metinler, fotoğraflar, işitsel ve görsel olan her şey düzenlenerek web sayfasının oluşmasını sağlıyor. İnternet ağında yer alan web sayfaları da web sitelerini oluşturuyor. Fakat web tasarım burada anlatıldığı kadar basit bir süreçte ilerlemiyor.

Peki, web tasarımın önemi ne oluyor? Eğer sahip olunan site e-ticaret amaçlı bir site ise azımsanmayacak kadar önemli olabiliyor. Web tasarımın kalitesi internet kullanıcılarını çeken ve internet kullanıcılarının site içerisinde çok daha verimli ve çok daha hızlı gezinmelerini sağlıyor. Web tasarımın bir diğer önemi ise firmaların kendilerini daha iyi tanıtma noktası oluyor. Amaçlarını internet kullanıcılarına çok daha iyi anlatabiliyor ve bu sayede amaçları doğrultusunda daha net ilerleyebiliyor. Aynı zamanda web tasarım sayesinde coğrafi uzaklık da ortadan kalkıyor. Firma her yerdeki müşterilerine çok daha kolay ulaşabiliyor. Bu durum firma için olumlu bir imaj da yaratmaktadır. İnternet kullanıcıları bu evrensellik sayesinde firmalara daha çok ilgi duymaktadır. Bu evrensellik içerisinde web tasarım sayesinde firmalar da kendilerini çok daha iyi geliştirebilmekte ve bu gelişimlerden müşterileri çok daha hızlı ve net bir şekilde haberdar edebilmektedirler. Bunun yanında coğrafya uzaklığı da ortadan kalktığı için site 7 gün 24 saat e-ticaret puanını artırmakta ve bu durum da firmalar için maddi açıdan bir artı da olmaktadır. 

Web tasarım aynı zamanda Google arama motoru için de büyük bir önem arz etmektedir. Bir sitenin adını duyurmasında ön sitelerde yer alması oldukça önemli olmaktadır. Google arama motoru web tasarımı yaptıran ve sürekli olarak güncelleme yapan siteleri her zaman daha önce tutmaktadır. Bu durum da ön sayfadaki sitelerin daha çok ziyaret edilmesini sağlamakta ve böylece e-ticaret puanına da etki etmektedir. Yani web tasarım hakem olan Google arama motoru için de ayrıcalıklı bir nitelik olarak karşımıza çıkmaktadır.

Web Tasarım Deneyimimiz

Php:
Asp.Net:
Html:
CSS:
Javascript:
jQuery:
Photoshop:
MySQL:
MsSQL: